Hinderdeteksjon på syv planoverganger for Bane NOR

11.02.2025

Site Service har inngått avtale med Bane NOR for bygging av hinderdeteksjon på sju ulykkesutsatte planoverganger (PLO). Kontrakten er den første minikonkurransen i rammeavtalen som omhandler kundeinformasjon og kameraovervåking.

Planovergang tog

Site Service har inngått avtale med Bane NOR for bygging av hinderdeteksjon på sju ulykkesutsatte planoverganger (PLO). Kontrakten er den første minikonkurransen i rammeavtalen som omhandler kundeinformasjon og kameraovervåking.

Leveransen består av montasje og idriftsetting av utstyr for hinderdeteksjon. Hinderdeteksjon er elektronisk overvåkning av ulykkesutsatte planoverganger, og bidrar til økt sikkerhet ved planoverganger. Ved eventuelle hindringer på planovergangen vil togleder og lokfører varsles, og bommer og analyse aktiveres slik at toget kan stoppe før planovergangen.


Site Service skal bygge hinderdeteksjon på følgende planoverganger:

  • PLO Enebekk og Sandesund på Østfoldbanen
  • PLO Rundelen, Eina og Nygard på Gjøvikbanen
  • PLO Disen på Kongsvingerbanen
  • PLO Bøn på Hovedbanen

Vi vil i denne avtalen også benytte ressurser fra Site Service Bane. Vi har gjennomført en rekke lignende prosjekter for Bane NOR tidligere, og har lang erfaring og kompetanse på denne type arbeid.

Denne avtalen er svært viktig for Site Service Gruppen og underbygger vår strategi om å tilby samfunnskritisk infrastruktur.

Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

Mast i nordlys
27.02.2026

Mast i nordlys

Mast i nordlys - et vakkert syn for alle entusiaster. Det flotte bildet er tatt av Lars Odvar Strand.

Les hele saken
Foto av person i en telemast med fjell og sjø i bakgrunnen
17.02.2026

Landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers

Vi har inngått en ny landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers med en varighet på 2 år, med opsjon på ytterligere 3 år.

Les hele saken