Kun måneder igjen til Follobanen åpner!

01.12.2021

Follobanen bygges med både nåtid og fremtid i tankene, og vil blant annet tilby de reisende et verdensledende mobil- og telesystem som gir en ekstra god reiseopplevelse.

Person i arbeidsklær og hjelm inne i en tunell
Bane NOR/Nicolas Tourrenc

I prosjektet med Follobanen står våre dyktige medarbeidere for alle teletekniske installasjoner, som vil sikre god dekning også inne i den 20 km lange Blixtunnelen.

Leveransen inkluderer:

  • prosjektering av mobildekningsløsning
  • montasje
  • idriftsettelse
  • testing
  • prosjektledelse

Follobanen-prosjektet innebærer en betydelig og verdifull opptrapping av togtilbudet for mange reisende.

Vi er stolte av å være en del av dette spennende og viktige prosjektet, som blant annet inkluderer Nordens lengste jernbanetunnel.

Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

fotografi av hellikopter i toppen av en mast
04.04.2025

Binto AS fusjoneres inn i Site Service

Med fusjonen forsterker vi vår posisjon innen telekommunikasjon- og utbyggingstjenester i hele landet.

Les hele saken
Planovergang tog
11.02.2025

Hinderdeteksjon på syv planoverganger for Bane NOR

Site Service har inngått avtale med Bane NOR for bygging av hinderdeteksjon på sju ulykkesutsatte planoverganger (PLO).

Les hele saken
Site Service Gruppen