Kun måneder igjen til Follobanen åpner!

01.12.2021

Follobanen bygges med både nåtid og fremtid i tankene, og vil blant annet tilby de reisende et verdensledende mobil- og telesystem som gir en ekstra god reiseopplevelse.

Person i arbeidsklær og hjelm inne i en tunell
Bane NOR/Nicolas Tourrenc

I prosjektet med Follobanen står våre dyktige medarbeidere for alle teletekniske installasjoner, som vil sikre god dekning også inne i den 20 km lange Blixtunnelen.

Leveransen inkluderer:

  • prosjektering av mobildekningsløsning
  • montasje
  • idriftsettelse
  • testing
  • prosjektledelse

Follobanen-prosjektet innebærer en betydelig og verdifull opptrapping av togtilbudet for mange reisende.

Vi er stolte av å være en del av dette spennende og viktige prosjektet, som blant annet inkluderer Nordens lengste jernbanetunnel.

Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

08.08.2025

Eivind Helgaker blir ny konsernsjef i Site Service

Site Service konsernet fortsetter satsingen på videre vekst og langsiktig utvikling med ansettelsen av Eivind Helgaker som ny konsernsjef.

Les hele saken
02.06.2025

Ny rammeavtale med Lyse Tele

Site Service har inngått en rammeavtale med Lyse Tele over en 3 års periode, og en estimert verdi på ca 100 mill.

Les hele saken