Nødnett-dagene 2021

02.12.2021

Arbeidet vårt med feltdrift og vedlikehold for Nødnett startet allerede i 2012. I løpet av årene har vi bygget flere lokale kontorer rundt om i landet, for å sikre rask responstid og feilretting, og et moderne nødnett.

Person som står på stand for Site Service

Nettverket har 2600 siter og 300 repeateranlegg i veitunneler. Avtalen har høye krav til feilrettingstider, som gjør at vi har bygget ut flere avdelingskontorer og effektivisert feilrettingsprosessen i alle ledd.

Leveransen inkluderer:

  • kontinuerlig oppfølging og vedlikehold
  • 24/7-beredskap
  • årlig besøk på alle Nødnett-stasjoner

Nødnett har blant annet en viktig rolle i kommunikasjonen mellom nødetatene, og brukes daglig hos både politi, helsevesen og brann- og redningsetaten.

Derfor er også et godt fungerende Nødnett kritisk, og arbeidet setter høye krav til både responstid, dekning og kompetanse.

Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

Foto av person i en telemast med fjell og sjø i bakgrunnen
17.02.2026

Landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers

Vi har inngått en ny landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers med en varighet på 2 år, med opsjon på ytterligere 3 år.

Les hele saken
14.01.2026

Tre regionale rammeavtaler med Bane NOR

Rammeavtalene består av leveranser innen elektro, fiber, tele- og sikkerhetspersonell. Avtalene går over 2+6 år.

Les hele saken