Nødnett-dagene 2021
02.12.2021
Arbeidet vårt med feltdrift og vedlikehold for Nødnett startet allerede i 2012. I løpet av årene har vi bygget flere lokale kontorer rundt om i landet, for å sikre rask responstid og feilretting, og et moderne nødnett.

Nettverket har 2600 siter og 300 repeateranlegg i veitunneler. Avtalen har høye krav til feilrettingstider, som gjør at vi har bygget ut flere avdelingskontorer og effektivisert feilrettingsprosessen i alle ledd.
Leveransen inkluderer:
- kontinuerlig oppfølging og vedlikehold
- 24/7-beredskap
- årlig besøk på alle Nødnett-stasjoner
Nødnett har blant annet en viktig rolle i kommunikasjonen mellom nødetatene, og brukes daglig hos både politi, helsevesen og brann- og redningsetaten.
Derfor er også et godt fungerende Nødnett kritisk, og arbeidet setter høye krav til både responstid, dekning og kompetanse.
Flere nyheter

Binto AS fusjoneres inn i Site Service
Med fusjonen forsterker vi vår posisjon innen telekommunikasjon- og utbyggingstjenester i hele landet.
Les hele saken
Hinderdeteksjon på syv planoverganger for Bane NOR
Site Service har inngått avtale med Bane NOR for bygging av hinderdeteksjon på sju ulykkesutsatte planoverganger (PLO).
Les hele saken