Ny kontrakt om Dovre- Rauma- og Rørosbanen

08.05.2025

Site Service Bane har inngått avtale med Bane NOR for arbeid på Dovre- Rauma- og Rørosbanen.

mann som går på skinner
Foto: site service bane

Avtalen har oppstart i mai 2025, og inkluderer arbeid innen spor-, signal- og grunnarbeid, i tillegg til arbeid innen KL. Våre medarbeidere har verdifull erfaring fra liknende arbeid for Bane NOR i 2024, og det vil også denne gangen være ressurser fra Site Service Bane som løser oppdraget.

Arbeidet sørger for verdifulle oppgraderinger av jernbanen, og vi er stolte av å nok en gang ha fått tilliten fra Bane NOR. Dette er en viktig avtale for Site Service Gruppen, og underbygger strategien vår om å tilby samfunnskritisk infrastruktur.

"Vi ser frem til oppstart av arbeidene for å sikre en bedre og mer bærekraftig jernbane utover 2025"

- Ole Martin Høidal, daglig leder i Site Service Bane

Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

Mast i nordlys
27.02.2026

Mast i nordlys

Mast i nordlys - et vakkert syn for alle entusiaster. Det flotte bildet er tatt av Lars Odvar Strand.

Les hele saken
Foto av person i en telemast med fjell og sjø i bakgrunnen
17.02.2026

Landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers

Vi har inngått en ny landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers med en varighet på 2 år, med opsjon på ytterligere 3 år.

Les hele saken