Ny rammeavtale med Lyse Tele
02.06.2025
Site Service har inngått en rammeavtale med Lyse Tele over en 3 års periode, og en estimert verdi på ca 100 mill.

Site Service har inngått en rammeavtale med Lyse Tele over en 3 års periode, og en estimert verdi på ca 100 mill. Oppdraget består i å levere entreprenørtjenester for grunnarbeid, master, fundamenter, og telehytter. Avtalen inkluderer også fremføring av kabel, med tilhørende tjenester innenfor elektro, planlegging og prosjektering. Avtalen er en del av Lyse Tele satsning på å bli den 3 mobiloperatøren Norge med eget landsdekkende nettverk.
Site Service har en stor organisasjon innfor feltet, blant annet med kjøpet av Binto AS og en kraftig organisk vekst de siste årene. Vi har gjennom hele historien til Site Service hatt en vesentlig del av omsetningen knyttet til telecom.
Site Service vil gjennomføre leveransene med egne ansatte. Avtalen er svært viktig for Site Service Gruppen og underbygger vår strategi om å tilby samfunnskritisk infrastruktur.
Flere nyheter

Site Service Gruppen har signert ytterligere en rammeavtale med Global Connect
Global Connect og Site Service as har inngått en ny landsdekkende rammeavtale for 3 år med opsjon om forlengelse med 1 år inntil den blir sagt opp. Avtalen har en estimert verdi på ca 25mill pr år.

Site Service Gruppen har inngått stor utbyggingsavtale med Eidsiva Digital
Site Service Gruppen har inngått en utbyggingsavtale med Eidsiva Digital om etablering av 160 kilometer ny stamfiber mellom Os i Østerdalen og Melhus i Trøndelag.