Site Service Gruppen har vunnet stor kontrakt med Forsvarsbygg

07.08.2024

Site Service Gruppen har inngått rammeavtale over 2+5 år med en maksimal kontraktsverdi på 950 millioner med Forsvarsbygg.

Bilde av Terje Hoemsnes

Rammeavtalen består i å levere komplett teknisk infrastruktur, bygge om gamle anlegg og levere nye løsninger. Avtalen vil omfatte levetidsforlengelse av bygningsmasse med påfølgende sikringskrav.

Det er identifisert 60 – 70 lokasjoner fordelt over hele landet. Lokasjonene har forskjellige status som krever varierende omfang og ombygging. Det vil være flere lokasjoner med utilgjengelig/utfordrende adkomst, og det stilles svært strenge krav til sikkerhet. Mesteparten av personell som er involvert må sikkerhetsklareres.

Denne kontrakten inngår som en del av Mime programmet, som skal modernisere informasjons- og kommunikasjonssystemene for taktisk ledelse i Forsvaret. Kontrakten vil involvere de fleste avdelinger og datterselskaper i Site Service Gruppen, i tillegg til sterke underleverandører, spesielt på bygg og VVS siden.

Denne avtalen er svært viktig for Site Service Gruppen og underbygger vår strategi om å tilby samfunnskritisk infrastruktur. – Terje Hoemsnes, Daglig leder Site Service gruppen.
Tilbake til alle aktueltsaker

Flere nyheter

Mast i nordlys
27.02.2026

Mast i nordlys

Mast i nordlys - et vakkert syn for alle entusiaster. Det flotte bildet er tatt av Lars Odvar Strand.

Les hele saken
Foto av person i en telemast med fjell og sjø i bakgrunnen
17.02.2026

Landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers

Vi har inngått en ny landsdekkende entreprenøravtale med Telenor Towers med en varighet på 2 år, med opsjon på ytterligere 3 år.

Les hele saken